poniedziałek, 16 marca 2015

Wielkanocne jajeczka w rozmiarze XXL

Ostatnie dwa moje wpisy dotyczyły małych jajeczek. Ale powstały też większe koszulki i obdzierganki na jajeczkach gęsich, a także ciut większych. Jedno pokazywałam, pomarańczowe w ananaski, do którego schemacik rozrysowałam tutaj...
Doczekało się tylko kokardki i kwiatuszka


To jajeczko powstało trochę wcześniej, teraz też dopiero zostało ozdobione


Schemat z netu, moimi poprawkami. Ja dałam tu pęczki, ale ładniej było by z popcornami. W sumie to nawet nie wiem, czemu ich nie zrobiłam...To były duże jajka styropianowe, takie ok 11-stu cm. Obrobione od dołu do góry, całościowe, bez możliwości zdjęcia ubranka.

Ale zrobiłam też kilka koszulek na wydmuszki gęsie, takie ok 9 -ciu cm wysokości. Koszulki te są w pełni zdejmowalne. Nie do wszystkich mam schematy, ponieważ są to moje modyfikacje znanych mi koszulek na jajeczka malutkie. Ale podaję moje schematy wyjściowe z informacją, co należy zrobić, by uzyskać jajeczko gęsie :-)

To jajeczko nie ma schematu, ale podaję schemat na jajko kurze/kacze. Zrobiłam po prostu o jeden czy dwa raporty więcej - to już zależy od ścisłości szydełkowania, a u góry pociągnęłam wyższymi słupkami.Jest to mój własny schemat, który opracowałam na własne potrzeby - ale lubię się dzielić :-)
Będzie mi tylko miło, jeśli przy powielaniu go wspomnisz o mnie :-)


Kolejne jajeczko, które przerobiłam z małej koszulki, ale tu już zapisałam sobie schemacik. Proszę wybaczyć jakość zdjęcia i rysunku, ale robiony przy szydełkowaniu, na kolanie :-)
 Na szczęście czytelny.


Również proszę o wspomnienie, że pochodzi on ode mnie - będzie mi miło :-)


Trzecia pisanka na jajku gęsim, również mój własny schemat oparty na podawanym już wcześniej małym jajeczku. Wystarczy zrobić o raport więcej i pociągnąć w górę kilka rzędów więcej - w sumie 13 powtórzeń rzędów ze spiralną jodełką, a nie 10 jak w małym jajku.
Wyrażam zgodę na wykonywanie jajeczek według moich schematów, ale bardzo proszę o zamieszczenie informacji, skąd pochodzą :-)


5 komentarzy:

 1. Aniu, ślicznie ubrałaś jajeczka. Za schematy dziękuję ... ale chyba w tym roku nie zdążę wykorzystać.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. If you need your ex-girlfriend or ex-boyfriend to come crawling back to you on their knees (no matter why you broke up) you need to watch this video
  right away...

  (VIDEO) Get your ex back with TEXT messages?

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne są te schematy�� ma pani może więcej bym prosiła na maila wysłać madzia25042804@wp.pl właśnie mam zamiar zabrać się za ozdoby na Wielkanoc bo z mala córeczka to trochę czasu mi zajmie. Będę wdzieczna��

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tez poprosze na maila annasokolowska92@o2.pl. Piekne sa te wzory.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie bardzo mogę rozczytać schemat na ukośną jodełkę Próbowałam go wykonać ale nie bardzo mi to idzie chodź koszulek różnych na jajka zrobiłam sporo to ten schemat chyba nie dla mnie:(

  OdpowiedzUsuń